Uciekał policjantom w Czarnym Borze. Zatrzymany w mieszkaniu w Kamiennej Górze

Mężczyzna, który 18 sierpnia nie zatrzymał się do kontroli drogowej patrolującym Czarny Bór policjantom, został zatrzymany przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach. 24 sierpnia około godziny 16:00 boguszowscy policjanci weszli do jednego z mieszkań przy ul. Lubawskiej w Kamiennej Górze i zatrzymali zaskoczonego mężczyznę. Ukrywający się przed organami ścigania 22-latek miał aktywne aż 4 zakazy kierowania pojazdami, a w jego mieszkaniu mundurowi znaleźli różnego rodzaju narkotyki.

W poprzedni wtorek w nocy mężczyzna jadący samochodem osobowym nie zatrzymał się policjantom do kontroli drogowej na ul. Zamkowej w Czarnym Borze, podjął ucieczkę doprowadzając do dwóch kolizji, a następnie porzucił prowadzony przez siebie pojazd i w Borównie pieszo uciekł się z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze szybko ustalili, kto kierował pojazdem. Okazało się, że 22-latek chciał uniknąć kontroli, gdyż miał wydane przez sąd cztery zakazy do kierowania pojazdami.

22-latek odpowie teraz za niezatrzymanie samochodu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia jego zatrzymania, złamanie orzeczonych przez sąd czterech zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi, a także posiadanie narkotyków w postaci marihuany, metamfetaminy i tabletek ecstasy, które policjanci z Boguszowa-Gorc znaleźli w jego mieszkaniu. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply