Trwa remont w obrębie starego miasta

Trwają prace związane z przebudową układu komunikacyjnego starego miasta. To już trzecia odsłona remontu ulic wokół rynku w Kamiennej  Górze.

Przypominamy, że w ramach zadania przebudowana zostanie nawierzchnia jezdni i chodników w obrębie ulic: Stefana Żeromskiego, Słowiańskiej, Żytniej i Łącznej w Kamiennej Górze. Prace zakończyły się już na ulicy Wąskiej.

Oprócz przebudowy nawierzchni jezdni i chodników (nowe nawierzchni z kostki i płyt kamiennych oraz kostki betonowej), przebudowywana jest kanalizacja deszczowa oraz sieć wodociągowa wraz z przyłączami do budynków. Pojawią się też nowe punkty oświetlenia ulicznego. Będą też nasadzenia oraz elementy małej architektury.

Całe zadanie powinno potrwać do końca sierpnia 2019 roku. Na jego realizacje Miasto pozyskało dofinansowane ze środków unijnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 w ramach działania związanego z rewitalizacją zdegradowanych obszarów – Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Aglomeracji Wałbrzyskiej.

 Share

Zobacz inne

Leave a Comment