Spowodowała kolizją drogową pod wpływem narkotyków

Policjanci zatrzymali 22-letnią kobietę, która doprowadziła do zdarzenia drogowego pod wpływem narkotyków. Kierująca nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze, zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w przydrożne drzewo. Jak wykazało badane testerem była pod wpływem środków odurzających.

Wczoraj (08.10.19) około godziny 20:45 dyżurny kamiennogórskiej Policji otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej w jednej z miejscowości na terenie gminy Kamienna Góra. Mundurowi na miejscu ustalili, że kierująca pojazdem marki BMW nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze, zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w przydrożne drzewo. Pasażer oraz kierująca pojazdem zostali przewiezieni do Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze. Kobieta z podejrzeniem skręcenia kręgów szyjnych pozostała w szpitalu na obserwacji, natomiast pasażer po przeprowadzonym badaniu lekarskim został zwolniony do domu. U 22-letniej kierującej wynik testera na obecność środków odurzających w organizmie wskazał wynik pozytywny ( amfetamina). Kobiecie pobrano krew do badania i zatrzymano prawo jazdy.

W przypadku pozytywnego wyniku 22-latka odpowie za prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających, za co może grozić jej do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Kamiennogórska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment