Renowacja kapliczki – Inskrypcja

Trwają prace renowacyjne kapliczki postawionej na miejscu pochówku ofiar epidemii cholery, która nawiedziła ten region Europy w latach 1831-1832. Przypominamy, że obiekt, który znajdował się na terenie miejscowości Czadrów (gm. Kamienna Góra), został przetransportowany do warsztatu konserwatorskiego „Renowacja Zabytków Grzegorz Mikołajczyk”, gdzie zostaje poddany renowacji.

Znajdująca się na kapliczce inskrypcja, w wyniku działania natury została mocno zatarta. W ramach renowacji cześć napisu zostanie odwzorowana, a brzmi on:

Hier in geweihter Erde erwarten unsere im Jahre 1832 an der asiatischen Cholera verstorben Mitbrüder und Schwestern den frohen Morgen der Auferstehung

W poświęconej ziemi spoczywają tu, czekając na szczęśliwy poranek Zmartwychwstania, nasi bracia i siostry zmarli w 1832 r. z powodu azjatyckiej cholery.

Cały proces renowacji kapliczki jest prezentowany m.in. na specjalnie utworzonej stronie internetowej pod adresem czadrowskakapliczka.wordpress com. Prace renowacyjne są finansowane ze środków własnych.

Przypominamy, że w miejscowości Czadrów jest to kolejny obiekt sakralny poddany renowacji. Jak przebiegał proces renowacji figury świętego Jana Nepomucena, można obejrzeć pod adresem czadrowskinepomuk.wordpress.com.

Share

Zobacz również

Leave a Reply