Raport z budowy S3. Ptaszków, Kamienna Góra, Lubawka

Trwają prace związane z budową drogi S3. Na terenie powiatu kamiennogórskiego roboty budowlane prowadzone są w Ptaszkowie, gdzie powstanie węzeł Kamienna Góra Północ, w okolicy ul. Jeleniogórskiej, gdzie powstanie węzeł Kamienna Góra Południe oraz na terenie gminy Lubawka, gdzie powstanie jeden w wielu obiektów mostowych.

W galerii prezentujemy obecny stan prac budowlanych: węzeł Kamienna Góra Północ (Ptaszków), węzeł Kamienna Góra Południe, Lubawka.

Przypominamy, że na terenie powiatu kamiennogórskiego droga S3 będzie miała początek na wysokości węzła Kamienna Góra Północ (Ptaszków), za którym kolejno przecina rzekę Bóbr, na której obecnie są powadzone prace (zdjęcia w galerii) oraz w dwóch miejscach tory kolejowe. W okolicy Kamiennej Góry, którą trasa omija po stronie zachodniej, zmienia kierunek na południowy i biegnie do węzła Kamienna Góra Południe (zdjęcia w galerii). Za węzłem przecina rzekę Bystra i ponownie rzekę Bóbr oraz tory kolejowe. Na dalszym odcinku trasa poprowadzona jest po wschodniej stronie terenów leśnych, a następnie przechodzi pomiędzy lasami. Droga S3 ponownie przecina tory kolejowe oraz rzekę Bóbr, omija miasto Lubawka po stronie zachodniej i biegnie do węzła Lubawka, za którym kieruje się na południe do granicy państwa. Droga S3 kończy swój bieg na granicy Polski z Czechami.

Więcej o drodze S3 tutaj.
Więcej o inwestycjach w regionie tutaj.

Zobacz inne

Leave a Comment