Radni przekazali sprzęt ochronny Pogotowiu Ratunkowemu w Kamiennej Górze

Radni Gminy Kamienna Góra ufundowali i przekazali stacji Pogotowia Ratunkowego w Kamiennej Górze sprzęt ochronny, który posłuży do zabezpieczenia ratowników pogotowia w czasie pandemii koronawirusa.

Za zebraną kwotę w wysokości 5600 zł zakupiono 20 kompletów filtrów do masek FFP3 w cenie 2900 zł, kabinę do dekontaminacji w cenie 2200 zł, a za resztę termometry do mierzenia temperatury ciała.
Kabina do dekontaminacji ma służyć w akcjach ratunkowych w terenie na wypadek skażeń itp. Przeznaczona jest głównie do dekontaminacji ratowników pracujących w kombinezonach ochronnych.

Przewodniczący Piotr Pawlik z grupą radnych przekazał sprzęt na ręce Piotra Archackiego ze stacji Pogotowia Ratunkowego.

Przypominamy, że Gmina Kamienna Góra wesprze dodatkowo kamiennogórski szpital urządzeniem do dezynfekcji pomieszczeń i karetek wraz z kompletem środków do dezynfekcji. Urządzenie zostało już kupione, a  jego oficjalne przekazanie odbędzie się niebawem. Ten konkretny zakup został skonsultowany z prezesem PCZ Sp. z o.o., panią Barbarą Kosak. Cały zestaw kosztował ponad 14 tys. zł.

Wideo: Relacje Regionalne

Share

Zobacz inne

Leave a Comment