Pobiegli z flagą na Trójgarb

Z boiska sportowego w Witkowie (gm. Czarny Bór) miłośnicy biegów górskich wyruszyli dzisiaj (sobota, 23 października), na szczy Trójgarbu. Przypominamy, że Półmaraton Górski „Z flagą na Trójgarbie” to cykliczna impreza biegowa organizowana na przemian przez dwie partnerskie gminy Czarny Bór i Stare Bogaczowice, wykorzystując potencjał przyrodniczo-turystyczno-sportowy drzemiący w Górze Trójgarb, która łączy nierozerwalnie te tereny. Oficjalniej inauguracji imprezy dokonali wójt Gminy Czarny Bór Adam Górecki oraz wójt Gminy Stare Bogaczowice Mirosław Lech. Pierwsi zawodnicy na mecie meldowali się już po niespełna godzinie biegu po pokonaniu dystansu Górskiej Dyszki, która w tym roku wyniosła 12 km. Ostatni zawodnicy finiszowali po ok. 3 godzinach. Na mecie czekał na zawodników ciepły posiłek, a na trasie punkty kontrolne zaopatrzone w wodę i owoce.
Do wszystkich biegaczy trafiły pakiety startowe i medale, a do najlepszych powędrowały puchary i nagrody.

Ze względu na panujące w maju obostrzenia sanitarne impreza mogła zostać zorganizowana dopiero teraz. Trasa biegła przez Masyw Trójgarbu, u podnóża powstałej w 2018 roku wieży widokowej, którą prezentowaliśmy tutaj.

Rześka pogoda nie odstraszyła biegowych „wyjadaczy”. Na starcie stawiło się blisko 250 zawodników. Impreza odbyła się już po raz szósty. Zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn na dystansach ok. 10 i 21 km. Szczegółowe wyniki dostępne tutaj.

Zapraszamy do obszernej galerii dostępnej na naszym facebooku tutaj.

 

Patronat Honorowy nad imprezą objął marszałek województwa Cezary Przybylski. Projekt unikatowych medali dla zawodników stworzyła artystka z gminy Czarny Bór. O nawodnienie podczas zawodów zadbała Staropolanka. Biblioteka+ Centrum Kultury w Czarnym Borze – współorganizator imprezy, otrzymała dofinansowanie na organizację z Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park.

Jest to kolejne świetnie zorganizowane wydarzenie przez Gminę Czarny Bór i Bibliotekę+ Centrum Kultury. Przypominamy, że w ubiegłym miesiącu w Czarnym Borze odbyło się Święto Plonów oraz kolejna edycja Dolnośląskiego Święta Pieroga. Nasz reportaż z wydarzenia dostępny tutaj.

Share

Zobacz również

Leave a Reply