Pasowanie na ucznia w ZSZiO w Kamiennej Górze

W dniu 20 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych.

Atrakcją podczas wydarzenia był występ Reprezentacyjnego Chóru Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, który wykonując piosenki wojskowe i pieśni patriotyczne znacząco wzbogacił uroczystość pasowania.

W uroczystości wzięło udział ponad 420 zaczynających naukę adeptów. To wyjątkowo liczna grupa ze względu na kumulację roczników. W tym roku w szkole utworzono aż 14 klas pierwszych.

Podczas wydarzenia regionalista Bogdan Adamus przekazał dla klas mundurowych flagę ufundowaną przez Obóz Kościuszko w Niagara-on-the-Lake w Kanadzie, gdzie w latach 1917-1919 działał obóz szkoleniowy Kościuszko dla polskich ochotników do Armii Polskiej we Francji, w którym kpt. Józef Sierociński był szefem rekrutacji. Przypominamy, że ZSZiO przyjął za patrona klas mundurowych postać kpt. Józefa Sierocińskiego – patriotę zasłużonego dla niepodległości Polski i mieszkańca Kamiennej Góry.

Niebawem więcej informacji.
Zapraszamy do galerii z wydarzenia.

Zobacz inne

One Thought to “Pasowanie na ucznia w ZSZiO w Kamiennej Górze”

  1. […] Pływackie dla Osób NiepełnosprawnychTrwa modernizacja oświetlenia zalewu w Kamiennej GórzePasowanie na ucznia w ZSZiO w Kamiennej GórzeZakup sprzętu komputerowego dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamiennej GórzeMuzyczna Gmina […]

Leave a Comment