Nowy prowadzący “History Hiking”

Maciej Regewicz dołączył do redakcji i został nowym prowadzącym History Hiking – popularny kanał YouTube o tematyce historyczno-eksploracyjnej. Regewicz będzie prowadził odcinki na zmianę z dotychczasowym prowadzącym Łukaszem Kazkiem.

Maciej Regewicz jest dziennikarzem, popularyzatorem historii i dolnośląskim regionalistą. Jako menadżer zarządza obiektem turystycznym Projekt Arado – zaginione laboratorium Hitlera w Kamiennej Górze. Jest także współtwórcą projektu Antonówka – podziemia, które nie istnieją. W przeszłości był też członkiem grupy rekonstrukcji historycznej.

– Od początku swojej działalności spotykałem i wciąż spotykam świadków historii, którzy dzielą się ze mną swoimi przeżyciami. Są to wspomnienia trudne, czasami traumatyczne. I właśnie tymi wspomnieniami pragnę się podzielić z widzami – zapowiada Regewicz na kanale History Hiking.

Pierwszy odcinek prowadzony przez Macieja Regewicza pt. Niemiecki oficer i polska dziewczyna jest już dostępny na platformie YouTubie. Przywołuje relację mieszkanki dolnośląskich Pisarzowic, Janiny Zarzyckiej, która podczas II wojny światowej przymusowo pracowała w polu pod okiem niemieckiego oficera. W realizacji odcinka, reżyserowanego jak zawsze przez współtwórcę kanału Mateusza Kudłę, wzięli udział rekonstruktorzy z Grupy Rekonstrukcji Historycznej „549 Volksgrenadier-Division” oraz pracowniczki obiektu Arado z Kamiennej Góry.

History Hiking został założony przez Łukasza Kazka (prowadzący) i Mateusza Kudłę (reżyser) w maju 2020 roku. Kanał zebrał 324 tys. subskrybentów i blisko 50 milionów wyświetleń na YouTubie. Na otwartym w lipcu br. profilu TikTok twórcy zebrali już ponad 1 200 000 wyświetleń. Za stworzenie projektu, Kudła i Kazek zostali nagrodzeni m.in. Złotym BohaterONem Publiczności.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment