Naćpany wjechał w radiowóz

W piątek, 9 września br. po godz. 22 w miejscowości Marciszów, doszło do kolizji samochodu osobowego z radiowozem oznakowanym. Ku zdziwieniu kamiennogórskich funkcjonariuszy, kierujący pojazdem osobowym 37-letni mężczyzna znajdował się pod wpływem środków odurzających, a jego pojazd był niedopuszczony do ruchu. Teraz zmierzy się z konsekwencjami swoich czynów.

Zadysponowani do interwencji funkcjonariusze kamiennogórskiej Policji, poruszając się oznakowanym pojazdem, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowali się drogą W328 przez miejscowość Marciszów. Na łuku drogi kierujący jadąc z naprzeciwka samochodem osobowym, stracił panowanie nad pojazdem w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, a następnie uderzył w jadący prawidłowo radiowóz. Po przeprowadzonym teście narkotykowym odczytano wynik pozytywny. Badanie śliny wykazało obecność amfetaminy/metamfetaminy. 37-letni mieszkaniec gminy Bolków został zatrzymany i przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań. Na całkowity brak odpowiedzialności i wyobraźni mężczyzny wskazuje fakt, iż w pojeździe znajdowali się pasażerowie, a samochód nie posiadał aktualnego przeglądu technicznego.

Przypominamy!

W myśl art. 178a § 1 kk „kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Źródło: KPP Kamienna Góra, mł. asp. Elwira Hajduga.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment