Mundurowi na festynie charytatywnym dla Martynki

Kamiennogórscy policjanci wspólnie z kolegami z ościennych jednostek policji (Jeleniej Góry, Świebodzic, Bielawy, Wałbrzycha) wzięli udział w akcji charytatywnej pod nazwą „Festyn Rodzinny dla Martynki”, która odbyła się na terenie kamiennogórskiego zalewu. Celem przedsięwzięcia było zebranie środków finansowych na rzecz 12-letniej Martynki, która w wyniku wybuchu gazu odniosła ciężkie obrażenia ciała. Policjanci aktywnie włączyli się w pomoc dziewczynce przekazując do na licytację ręcznie wykonane maskotki oraz dwa vouchery „Zostań jeden dzień policjantem”, które zostały wylicytowane za kwotę 600 zł.

Dzięki współpracy i życzliwości funkcjonariuszy oraz ich przełożonych z ościennych jednostek, udało się przeprowadzić podczas festynu pokaz tresury psów służbowych. Mundurowi przygotowali również namiot profilaktyczny, w którym odbywały się konkursy i pogadanki na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Komisarz Lew uczył dzieci prawidłowego przejścia przez pasy, przekazywał elementy odblaskowe oraz słodycze. Nie zabrakło również pogadanek na temat bezpieczeństwa seniorów w ramach akcji „Bezpieczny senior”.

Mundurowi dziękują organizatorom za zaproszenie – cieszymy się, że mogliśmy swoją obecnością przyczynić się do szczytnego celu tej akcji.

Źródło:
Asp. szt. Marta Nieć Wierzbicka
KPP Kamienna Góra

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Zobacz inne

Leave a Comment