Mieszkańcy Opawy zaangażowani w ukończenie budowy świetlicy

Przypominamy, że trwa budowa nowej świetlicy w miejscowości Opawa (gm. Lubawka). Budynek jest nowoczesny i energooszczędny, będzie wykorzystywał odnawialne źródła energii: pompa ciepła powietrze/powietrze oraz panele solarne. Będzie również przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W budynku zlokalizowane są pomieszczenie świetlicy, szatnia, zaplecze kuchenne i toaleta.              

Niestety mieszkańcy sołectwa żalą się, że nie ma pomocy ze strony Urzędu Gminy Lubawka. Po uroczystym podpisaniu aktu erekcyjnego, do którego doszło 17 października ubiegłego roku wiele problemów projektowych, które wyszły w trakcie budowy zmuszeni byli rozwiązać sami.

Zagospodarowanie terenu wokół świetlicy wykonywane jest przez samych mieszkańców Opawy. Wiele osób prywatnych i przedsiębiorstw wspiera inicjatywę poprzez pomoc finansową lub materialną. Jedną z firm jest LIBET SA z Wrocławia – producent kostki betonowej, która sponsoruje połowę kosztów transportu materiałów. Kolejnymi instytucjami, które postanowiły udzielić wsparcia mieszkańcom są: Bank Spółdzielczy w Kamiennej Górze, Lasy Państwowe Kamienna Góra i Kopalnia Ogorzelec. Podziękowania należą się Arturowi Migaczowi – właścicielowi firmy ENERGOBEST z Miłkowa, który dobrowolnie użycza sprzęt niezbędny podczas prac budowlanych. Według mieszkańców na szczególnie podziękowania zasługuje nieoceniona Arleta Sikora, Prezes Stowarzyszenia Brama Opawska. To dzięki jej zaangażowaniu i charyzmie kolejne podmioty wspierają mieszkańców w ukończeniu budowy tego obiektu.

Prezentujemy obecny stan budowy.
Więcej o budowanej świetlicy w tagach opawa.
Więcej o inwestycjach w regionie w tagach remonty.

Zobacz inne

Leave a Comment