Koncert muzyki filmowej Wojciecha Kilara

Dnia 19 lutego 2018 roku o godz. 20:00 w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze (ul. Piłsudskiego 60) odbędzie się koncert muzyki filmowej Wojciecha Kilara.

Wydarzenie odbędzie się w ramach inauguracji 21 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM-ZBLIŻENIA, o czym informowaliśmy tutaj.

Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej pod batutą Szymona Makowskiego zaprezentuje muzykę z filmów: Trędowata, Pan Tadeusz, Zemsta, Smuga cienia, Ziemia obiecana, Pianista, Kronika wypadków miłosnych, Bilans kwartalny, Dracula.

Wojciech Kilar to pianista i kompozytor, uważany jest obecnie za jednego z najwybitniejszych twórców muzyki filmowej naszych czasów. Ukończył Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Katowicach, współpracował z wieloma sławnymi reżyserami, takimi jak Krzysztof Zanussi, Andrzej Wajda, Francis Ford Coppola czy Roman Polański. Jest laureatem wielu nagród, w tym między innymi zdobywcą Cezara z najlepszą muzykę do filmu ”Pianista” Romana Polańskiego. Oprócz muzyki filmowej Wojciech Kilar komponował również utwory orkiestrowe, kameralne, wokalno-instrumentalne i fortepianowe.

Bilety w cenie 60zł i 70 zł do nabycia w Filharmonii Dolnośląskiej oraz na bilety24.pl.Festiwal Filmowy ZOOM – ZBLIŻENIA

Share

Zobacz inne

2 Thoughts to “Koncert muzyki filmowej Wojciecha Kilara”

Leave a Comment