Jelenia Góra podziękowała Lucynie Kornobys

Gratulacje z rąk prezydenta Jeleniej Góry odebrała Lucyna Kornobys – Sportowiec Bez Barier 2019. Statuetkę złotego “czempiona” odebrała 4 stycznia podczas 85. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2019 roku, zorganizowanego przez “Przegląd Sportowy” oraz Telewizję Polsat, o czym informowaliśmy wcześniej.

Przypominamy, że Lucyna Kornobys urodziła się w Kamiennej Górze 17 lutego 1978 roku. Przez kilka lat wychowywała się w Lubawce. To tam rozpoczęła swoje pierwsze kroki w szkole i w sporcie.

Lucyna Kornobys  to mistrzyni świata paralekkotletycznego czempionatu w Dubaju w pchnięciu kulą i brązowa medalistka w rzucie oszczepem w kategorii F33 (Start Wrocław). Dodatkowo złoto w kuli okrasiła rekordem świata. Sezon 2019 dla Lucyny Kornobys upływał pod znakiem rekordów świata, bo te ustanawiała też podczas World Para Athletics Grand Prix w Bydgoszczy i Finału Grand Prix Polski w Sieradzu. Sport jest jej częścią życia, a przygotowanie głowy do startu, praca nad zniwelowaniem stresu, równie istotna co forma fizyczna. Wywiad z Lucyną Kornobys po powrocie z Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Dubaju dostępny poniżej.

Wideo: Telewizja Dami Jelenia Góra

Share

Zobacz inne

Leave a Comment