Miasto przebuduje ul. Papieża Jana Pawła II

Jeszcze w tym roku ma zostać przebudowany ponad 400-metrowy odcinek ul. Papieża Jana Pawła II w Kamiennej Górze. Wniosek o dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych otrzymał pozytywną rekomendację.

Kamienna Góra powinna otrzymać ponad 2,1 mln złotych ze środków rządowych, co pozwoli sfinansować 70 procent inwestycji. Reszta kwoty zostanie wykorzystana z budżetu miasta. Wartość całego projektu to ponad 3 mln złotych.

Prace na ul. Papieża Jana Pawła II powinny zacząć się w okresie letnim. Zostanie poszerzona ulica w rejonie skrzyżowania z ul. Jeleniogórską. Kierowcom będzie łatwiej ustawić się przed sygnalizacją świetlną ponieważ strefa skrzyżowania wydłuży się o około 25 metrów.

Zostaną wybudowane dwie zatoki dla autobusów i miejsca postojowe dla samochodów osobowych. Pięć przejść dla pieszych znajdujących się w tym rejonie zostanie oświetlonych. Pojawią się również pasy zieleni.

W bieżącym roku zaplanowano również inne prace drogowe, m.in. remont fragmentu ul. Lompy i mostu na rzece Bóbr oraz odnowienie ul. Śląskiej.

Share

Zobacz inne

One Thought to “Miasto przebuduje ul. Papieża Jana Pawła II”

  1. Slawek

    Brawo dla Kamiennej Góry. Ciekawe jak wniosek Lubawki na ul. Anielewicza, Wojska Polskiego, Mickiewicza?

Leave a Comment