Instalacja pojemnika na nakrętki plastikowe

Przy ul. Sienkiewicza w Kamiennej Górze został zainstalowany metalowy pojemnik na nakrętki plastikowe. Przypominamy, że Dofama Thies wyprodukowała bezpłatnie dwa pojemniki. Drugi pojemnik zostanie zainstalowany w Marciszowie, o czym informowaliśmy tutaj.

Pojemniki umożliwiają gromadzenie plastikowych nakrętek od butelek. Zebrane z ich sprzedaży środki przeznaczone zostaną na działalność charytatywną. Pojemniki wyposażone są w otwór wrzutowy oraz klapę umożliwiającą opróżnienie. Wykonane zostały ze stali kwasoodpornej, a koszt produkcji jednej sztuki to blisko 6 tys. zł.

Pomysłodawcą inicjatywy wyprodukowania i instalacji pojemnika w Kamiennej Górze była Magdalena Przychocka, koordynator akcji @spolecznaszwalnia.

Jakie nakrętki można wrzucać do pojemnika?

Do pojemnika nadadzą się nakrętki z butelek plastikowych typu PET, ale mogą to być też plastikowe zakrętki z mleka w kartonie, soczków itp. Muszą to być nakrętki z tworzywa sztucznego, które można przerobić na granulat. Nie mogą zawierać żadnych części metalowych (pompek, sprężynek) kartonowych dodatków, naklejek, etykiet, cen. To ułatwia i skraca proces ich przeróbki. Do zbierania nadają się również nakrętki z opakowań środków chemicznych (płynów do mycia naczyń, płynów do prania, kosmetyków itp.).

Wnioski o nakrętki zebrane w pojemniku można składać od 1 października br. Wzory dokumentów dostępne są w Starostwie Powiatowym w Kamiennej Górze.

Na naszym portalu prezentowaliśmy prace produkcyjne pojemników. Linki do artykułów dostępne pod galerią.

Zobacz inne

Leave a Comment