Don Vasyl w Kamiennej Górze

Dnia 25 sierpnia 2018 roku nad kamiennogórskim zalewem odbędzie się kolejna edycja Dni Powiatu Kamiennogórskiego. Główną gwiazdą wieczoru będzie zespół Łzy. Przed koncertem zespołu Łzy wystąpi gwiazdor cygańskiej piosenki, jeden z najpopularniejszych wykonawców romskich – Don Vasyl z zespołem.

Barwne stroje i temperament na scenie. Za każdym razem koncert i występy tej grupy są nie lada wydarzeniem, ponieważ piękno zarówno muzyki jak i kolorowych strojów wprawia w podziw całą widownię.

To dzięki niemu muzyka romska zyskała taką popularność. Na scenie występuje od 12 roku życia. Od 1984 roku śpiewa z własnymi zespołami. W 1987 roku założył zespół artystyczny Don Wasyl i Roma, który zmienił później nazwę na Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy. Jest organizatorem i pomysłodawcą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów odbywającego się nieprzerwanie od 1997 roku.

Najbardziej znane utwory Don Vasyla to: „Ore, ore”, „Jedno jest niebo dla wszystkich”, „Gdym miał gitarę”, „Gdzie jest moja młodość”, „Zagraj mi piękny Cyganie”.
Występ zespołu Don Vasyl & Gwiazdy Pieśni Cygańskiej planowany jest na godz. 17:30.

Wydarzenie ponownie odbędzie się pod patronatem medialnym Relacje Regionalne. Obszerny reportaż zaprezentujemy na naszym portalu. Niebawem udostępnimy szczegółowy program i oficjalny plakat wydarzenia.

Dni Powiatu Kamiennogórskiego 2018Share

Zobacz inne

Leave a Comment