Burmistrz Kamiennej Góry i prezes TBS-u o inwestycjach w Kamiennej Górze i Czadrowie

Na dzisiejszym (czwartek, 4 maja) briefingu prasowym burmistrz Janusz Chodasewicz wspólnie z prezesem TBS-u Władysławm Niemasem, którym towarzyszyła Marzena Pierzchała z TBS-u, poinformowali o trwającej budowie przy ul. Stanisława Staszica w Kamiennej Górze i o zasadach naboru na najem lokalu.

Przypominamy, że budynek, w którym będzie znajdować się 18 mieszkań, ma zostać ukończony w pierwszym kwartale 2025 roku. Jego budowa ruszyła z początkiem kwietnia, o czym informowaliśmy tutaj.

Wnioski można już składać, a ubiegać się o najem mogą wszyscy, którzy spełniają kryteria dochodowe.

Briefing prasowy

Burmistrz Janusz Chodasewicz, prezes TBS-u Władysław Niemas i Marzena Pierzchała o inwestycji przy ul. Stanisława Staszica w Kamiennej Górze

Podczas briefingu zostały przedstawione również plany dotyczące kolejnych inwestycji TBS-u, który chciałby otrzymać od miasta kolejną działkę przy ul. Stanisława Staszica i w Antonówce.

Prezes TBS-u Władysław Niemas odniósł się również do budynku wielorodzinnego, który ma powstać w miejscowości Czadrów. Jeżeli nie wystąpią kolejne utrudnienia, wszystko wskazuje na to, że jeszcze w bieżącym roku mogłaby zostać rozpoczęta budowa.

Władysław Niemas

Prezes TBS-u Władysław Niemas o inwestycji w Czadrowie

Przypominamy, że budynek w Czadrowie ma zostać wybudowany na działce przy istniejącym osiedlu wielorodzinnym. Mieszkania zostaną przygotowane pod klucz. Budynek będzie posiadał windę, w planach jest m.in. zamykany parking z indywidualnymi miejscami postojowymi, specjalne pomieszczenie na rowery, ogrzewanie sufitowe, panele fotowoltaiczne na dachu, pompa ciepła czy odzysk energii z zanieczyszczonego powietrza za pomocą rekuperatora.

Share

Zobacz inne