Bieg Zdobywca Góry Parkowej 2019

W dniu 13 kwietnia 2019 roku odbyła się kolejna, ósma edycja imprezy sportowej Bieg Zdobywca Góry Parkowej. Uczestnicy biegu ponownie pokonali trasę o długości 11 km wzdłuż obiektów związanych z historią miasta Kamienna Góra, jak edukacyjna ścieżka historyczna na Górze Parkowej oraz kamiennogórskie podziemia Arado. Główny Bieg wygrał Krzysztof Tschirch z Jeleniej Góry. Za nim na metę przybiegł Łukasz Kondratowicz z Kamiennej Góry i Patryk Bryłkowski ze Świdnicy.

W V Mistrzostwach Kamiennej Góry w Nordic Walking zwyciężył Krzysztof Skiba z Legnicy przed Łukaszem Wawrzyniakiem i Sebastianem Klimsiakiem.

Szczegółowe wyniki dostępne na datasport.pl.

W zawodach udział wzięło niemal czterystu biegaczy i „chodziarzy” z wielu zakątków Polski. Nie zabrakło również reprezentantów naszych południowych sąsiadów.

Tradycyjnie już głównym wydarzeniom towarzyszył bieg Mały Zdobywca Góry Parkowej. Rozegrany został po raz siódmy. Młodsze dzieci miały do pokonania 100 metrów, starsze 200. W rywalizacji dziewczynek młodszych wygrała Lena Cedzidło, druga była Amelia List, trzecia Maria Borkowska. Wśród chłopców w tej konkurencji wygrał Jakub Ziajkiewicz, drugi był Jan Fender, trzeci Patryk Kondratowicz. Wśród dziewcząt starszych najszybciej pokonała trasę Beata Hrabia, przed Martyną Trybułą i Marysią Czyż. Wśród chłopców na dłuższym dystansie wygrał Marcel Malinka, drugi Mieszko Trytek, a trzeci Franciszek Falkowski.

Wśród biegaczy znalazł się niezwykły duet z Kamiennej Góry. Krzysztof Piwowarski pokonał pełną trasę biegu z synem Damianem, który poruszał się na specjalnym wózku. To pierwszy taki duet w historii tej imprezy.

Nagrody zwycięzcom w open i poszczególnych kategoriach wiekowych wręczyli burmistrz Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz oraz radni Rady Miasta Łukasz Sławiński i Sławomir Sławiński. Po dekoracjach odbyło się też losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów. Główną z nich był rower górski wysokiej klasy.

Zdobywca Góry Parkowej to jedna z najważniejszych w kamiennogórskim kalendarzu imprez sportowych, a zarazem największa impreza biegowa w regionie. Jest też coraz bardziej zauważalna w sportowym, amatorskim bieganiu. Kolejny raz głównym organizatorem było Miasto Kamienna Góra przy współpracy Przedszkola Publicznego nr 2. Bieg dofinansowany był w ramach projektu: „Wschodnie Karkonosze i Brama Lubawska żyją kulturą i sportem” przy wsparciu środków zewnętrznych z Unii Europejskiej za pośrednictwem Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Interreg V A.

Przypominamy, że relacje z poprzednich edycji Biegu dostępne tutaj.

Zobacz ofertę patronatu medialnego
Share

Zobacz inne

3 Thoughts to “Bieg Zdobywca Góry Parkowej 2019”

  1. […] Kamiennogórzanka w finale Miss Dolnego Śląska Gminny Konkurs Palm i Potrwa Wielkanocnych Bieg Zdobywca Góry Parkowej Czyszczą zniszczony most Poszukiwani sprawcy zniszczenia mostu na trasie ścieżki rowerowej Dni […]

Leave a Comment