Areszt tymczasowy dla mieszkańca Marciszowa

Policjanci na początku sierpnia br. otrzymali zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań na terenie Marciszowa awanturuje się pijany i agresywny mężczyzna. Przybyły na miejsce patrol policji zastał w mieszkaniu nie tylko pijanego mieszkańca Marciszowa, ale także jego byłą żonę i dwoje małych dzieci w wieku 5 i 8 lat. 42 – latek miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Również w stosunku do funkcjonariuszy zachowywał się w sposób wulgarny i agresywny. Szybko okazało się, że mężczyzna niedawno opuścił więzienie, w którym odbywał karę pozbawienia wolności za znęcanie nad rodziną.

Nie przejmując się faktem, że miał sądowy zakaz opuszczenia domu i zakaz zbliżania się do rodziny, postanowił wprowadzić się i zamieszkać z bliskimi. Ponownie zaczął się też znęcać psychicznie i fizycznie nad byłą żoną, wielokrotnie też groził jej pozbawieniem życia. Policjanci zatrzymali 42 – latka w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. W trakcie interwencji, mężczyzna wyzywając byłą żonę, krzyczał, że z domu się nie wyprowadzi i nie interesują go postanowienia sądu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut znęcania się oraz nie stosowania się do prawomocnego orzeczenia sądu.

Mężczyzna tylko częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów, a złożone przez niego wyjaśnienia były bardzo lakoniczne. Po przeanalizowaniu materiału dowodowego w sprawie, sąd postanowił zastosować wobec 42 – latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Źródło:
asp. Paulina Basta
Oficer Prasowy
KPP Kamienna Góra

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply