Ambasadorzy Ziemi Kamiennogórskiej

Dzisiaj (wtorek, 28 września) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kamiennej Górze wręczono listy gratulacyjne stypendystom programu Ambasador Ziemi Kamiennogórskiej na rok szkolny 2021/2022.

Przypominamy, że Rada Powiatu Kamiennogórskiego w ubiegłym roku podjęła uchwałę przyjmującą “Program lokalny wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół ponadpodstawowych dla młodzieży w powiecie kamiennogórskim Ambasador Ziemi Kamiennogórskiej”. Głównym celem programu jest wspieranie uzdolnień naukowych, sportowych i artystyczno-technicznych młodzieży uczęszczającej do szkół ponadpodstawowych na terenie powiatu kamiennogórskiego.

Powołana przez Zarząd Powiatu Kamiennogórskiego Komisja Stypendialna w składzie: Adam Krok – Przewodniczący Komisji oraz członkowie Zofia Kolat, Urszula Machaj oraz Cecylia Skulska, sporządziła listę rankingową stypendystów i zawnioskowała do Zarządu Powiatu o przyznanie w roku szkolnym 2021/2022 trzech stypendiów naukowych i jednego stypendium artystyczno-technicznego.

Zarząd na posiedzeniu w dniu 20 września 2021 roku zatwierdził listę rankingową i w roku szkolnym 2021/2022 stypendium naukowe otrzymują:

– Nikola Mongiało (Liceum Ogólnokształcące w Kamiennej Górze),
– Dawid Sura (Liceum Ogólnokształcące w Kamiennej Górze),
– Julita Czoch (Technikum przy ZSZiO w Kamiennej Górze).

Na rok szkolny 2021/2022 przyznane zostało jedno stypendium artystyczno-techniczne dla uczennicy Liceum Ogólnokształcącego Alicji Niciejewskiej.

Share

Zobacz również

Leave a Comment