Zatrzymany po pościgu przez policjantów. Miał zakaz kierowania pojazdami

Policjanci Komisariatu Policji I w Wałbrzychu przeprowadzili pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 38-letni mężczyzna jadąc samochodem marki Audi zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i na ul. Ogrodowej w Wałbrzychu podjął ucieczkę. Mężczyzna po kilkudziesięciu sekundach został ostatecznie zatrzymany na ul. Basztowej i stanie teraz przed sądem. Okazało się, że miał wydany przez sąd zakaz kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek roku około godziny 13:00. Funkcjonariusze pierwszego komisariatu zauważyli jadący ul. Ogrodową samochód osobowy marki Audi.  Policjanci niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej. Podejrzewali, że mężczyzna może nie mieć prawa jazdy. Kiedy zbliżyli się do samochodu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wtedy kierujący gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę swoim pojazdem, łamiąc przy tym szereg przepisów ruchu drogowego.

Funkcjonariusze poinformowali przełożonego o zaistniałym zdarzeniu i rozpoczęli pościg. Sprawca, dzięki szybkiej reakcji dyżurnego i wsparciu przez patrole drugiego komisariatu oraz ruchu drogowego, został zatrzymany przez policjantów przy ul. Basztowej w Wałbrzychu. W trakcie legitymowania przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. 38-letni mieszkaniec Wałbrzycha nie zatrzymał się do kontroli, gdyż obawiał się konsekwencji jazdy z aktualnie obowiązującym do października 2019 roku zakazem kierowania pojazdami wydanym przez Sąd Rejonowy w Świdnicy.

Podejrzany odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania pojazdu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania samochodu oraz za złamanie zakazu sądowego. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, dożywotni zakaz kierowania pojazdami, a za popełnione wykroczenia dodatkowo wysoka grzywna.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment