Zatrzymani nietrzeźwi rowerzyści

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji z Kamiennej Góry 20 sierpnia br. zatrzymali dwóch nietrzeźwych użytkowników dróg na terenie powiatu kamiennogórskiego. Byli to rowerzyści, jednak swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodowali spore zagrożenie dla innych uczestników dróg.

Funkcjonariusze „drogówki” w trakcie patrolu dróg powiatu kamiennogórskiego w dniu 20 sierpnia br. zauważali przemieszczającego się drogą W – 367 rowerzystę. Sposób jazdy rowerzysty wskazywał, iż najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem działania alkoholu. Policjanci zatrzymali przemieszczającego się rowerzystę do kontroli, którym okazał się 58 – letni mężczyzna mieszkaniec gminy wiejskiej Kamienna Góra. Jak się okazało znajdował się pod wpływem alkoholu z wynikiem około 2, 6 promila alkoholu w organizmie.

Innym uczestnikiem stwarzającym zagrożenie na drodze i znajdującym się pod wpływem alkoholu był kolejny rowerzysta zatrzymany na tej samej drodze na terenie miejskim Kamiennej Góry. Policjanci zatrzymali do kontroli 65 – letniego mężczyznę, którego sposób jazdy wskazywał na jego nietrzeźwość. Jak się okazało uczestnik ruchu drogowego posiadał 0,5 promila alkoholu w organizmie.

W obydwóch przypadkach policjanci zastosowali grzywnę w drodze nałożenia mandatu karnego.

Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 11 kwietnia 2017 roku, wprowadziły do taryfikatora konkretnie kary za wykroczenia polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila we krwi) oraz pod wpływem alkoholu (powyżej 0,5 promila we krwi). W pierwszym przypadku cyklista zapłaci od 300 do 500 zł, w drugim – 500 zł.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment