Utrudnienia na drodze w kierunku czeskiego Adršpach

Wałbrzyscy policjanci zwracają się z apelem do turystów wybierających się do czeskiego Adršpach, którzy chcieliby skorzystać z przejścia granicznego przy ul. Kwiatowej w Mieroszowie. Obecnie po stronie czeskiej na tej trasie występują utrudnienia w ruchu drogowym związane z remontem nawierzchni jezdni, a przy tym także brakiem miejsc postojowych. W związku z tym wszystkim kierującym zaleca się wybranie przejścia granicznego w Golińsku i pozostawienie samochodu na jednym z polecanych przez stronę czeską parkingów.

W przypadku pokonania przejścia granicznego przy ul. Kwiatowej w Mieroszowie może się okazać, że utkniemy w gigantycznym korku. Niewykluczone jest również, że zostaniemy zawróceni przez policjantów z tego kraju do Polski, ze względu na brak możliwości przejazdu dalszym odcinkiem drogi w kierunku Adršpach. Strona czeska zaleca dotarcie do tej turystycznej miejscowości trasą przez przejście graniczne w Golińsku.
 

Wybierając się do Adršpach warto pamiętać o właściwym i bezpiecznym parkowaniu. Według strony czeskiej najlepiej swój samochód pozostawić na parkingach przy dworcach kolejowych w Teplicach nad Metují (centralny lub miasto) i dalej udać się pociągiem do miejsca docelowego. Pociągi w obu kierunkach kursują co pół godziny, a przystanek znajduje się w pobliżu wejścia do skalnego miasta.

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment