Tymczasowy areszt dla kierowcy, który wjechał do rzeki Zadrna

W dniu 11 sierpnia 2020 roku Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze zastosował areszt tymczasowy wobec kierowcy, który nie zatrzymał się do kontroli i wpadł do rzeki Zadrna, o czym informowaliśmy tutaj.

Przypominamy, że w niedzielę 8 sierpnia br. w godzinach popołudniowych policjantów pełniących służbę na terenie miasta Kamienna Góra zaciekawił pojazd, którym poruszało się trzech znanych im mężczyzn. Na ulicy Kościuszki w Kamiennej Górze postanowili zatrzymać go do kontroli, ale kierujący zlekceważył polecenie mundurowych do zatrzymania się i zaczął uciekać. Mimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do natychmiastowego zatrzymania się, mężczyzna kontynuował ucieczkę, narażając na niebezpieczeństwo swoich pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Cudem uniknął zderzenia z wyjeżdżającym z ulicy J. Hallera pojazdem osobowym. Brawura 27 – latka doprowadziła do tego, że stracił on panowanie nad pojazdem i uderzając w metalowe barierki, wypadł z drogi, lądując w rzece Zadrna.

Po sprawdzeniu kierującego narkotestem, wynik okazał się pozytywny, wskazując na zawartość amfetaminy.

Na miejsce zdarzenia konieczne było wezwanie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego “Wałbrzych”, ponieważ doszło do wycieków płynów z uszkodzonego pojazdu.

27 – latek został zatrzymany, a następnie pobrano mu krew, celem potwierdzenia wyniku, jaki wskazał narkotest. Następnie kryminalni przedstawili mu dwa zarzuty, do których przyznał się częściowo. Teraz funkcjonariusze prowadzący postępowanie w tej sprawie, oczekują na wyniki jego krwi. Jeżeli potwierdzi się, że 27 – letni mieszkaniec Kamiennej Góry prowadził pojazd znajdując się pod wpływem amfetaminy, usłyszy on kolejny zarzut. Sąd na chwilę obecną podjął decyzję o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Info/foto KPP Kamienna Góra

Share

Zobacz inne

Leave a Comment