Skradzioną kartę bankomatową wykorzystał kilkadziesiąt razy

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji z Kamiennej Góry ustalili i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież i liczne kradzieże z włamaniami. Mężczyzna wykorzystał okazję i ukradł portfel wraz z dokumentami oraz kartami płatniczymi na szkodę swojego znajomego z którym wcześniej spożywał alkohol. Kamiennogórzanin ponad dwudziestokrotnie zapłacił skradzioną kartą płatniczą za zakupy. Teraz grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na początku lipca br. na terenie Kamiennej Góry. Para 38 – letni mężczyzna wraz z 42 – letnią kobietą spotkali swojego znajomego 62 – latka, który zaproponował im wspólne spożywanie alkoholu. Przystając na propozycję znajomy dokonał zakupu sporej ilości alkoholu, który jednak szybko się skończył. Postanowili dokonać zakupu kolejnej ilości alkoholu, jednak 62 – letni współuczestnik stracił przytomność, którego następnie pogotowie ratunkowe przetransportowało do szpitala. Jak się później okazało 62 – letni mężczyzna stwierdził brak swojego portfela, pieniędzy, katy bankomatowej oraz telefonu komórkowego.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Kamiennej Góry zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież oraz o włamanie. Jak ustalili policjanci okazał się nim kompan od „kieliszka”. Policjanci ustalili, że podejrzany dwudziestokrotnie posłużył się skradzioną kartą i płacił nią za zakupy głównie alkoholu w kamiennogórskich sklepach. Łączne straty wynoszą kilkaset złotych. Ponadto policjanci udowodnili podejrzanemu kradzież portfela na szkodę pokrzywdzonego wraz z pieniędzmi oraz telefonem komórkowym, który został zastawiony w lombardzie. Funkcjonariusze w oparciu o zebrane w tej sprawie informacje zatrzymali osoby powiązane z ta sprawą i przedstawili szereg zarzutów.

Jak tłumaczył policjantom sprawca nie jest w stanie wytłumaczyć w jaki sposób znalazł się w posiadaniu wymienionych rzeczy a pokusa była silniejsza od jego sumienia. Kamiennogórzaninowi za popełnione przestępstwa grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment