Rozstańmy się w zgodzie, czyli jak dostać szybko rozwód?

Proces rozwodowy to zawsze będzie bardzo duży stres dla obydwu stron. Niezależnie od tego, czy do tej pory żyliśmy w zgodzie, czy też nie, już sam fakt tej ostatecznej decyzji będzie dla każdego stresujący. Z tego powodu warto szukać rozwiązań gwarantujących szybkie załatwienie formalności.

Dlaczego adwokat w rozwodzie ma tak duże znaczenie?

Dużo osób wciąż jeszcze wychodzi z założenia, że może sobie w takiej sytuacji samodzielnie poradzić i niejednokrotnie zdarzają się osoby, które po prostu nie interesują się nawet zatrudnieniem doświadczonego prawnika. Jest to oczywiście poważny błąd, bo chodzi nie tylko i wyłącznie o orientację we wszystkich przepisach. Pamiętajmy o tym, że prawnicy mają bardzo duże doświadczenie w takich sprawach i doskonale wiedzą, jakie są potencjalne potrzeby wszystkich klientów. Potrafią rozpoznać charakter danej osoby i wiedzą jak podejść do takich, jakby nie patrzeć, problematycznych spraw. Niejednokrotnie też oczywiście adwokat albo radca prawny występuje również w roli mediatora. Pamiętajmy, że w trakcie rozwodu jednokrotnie bardzo trudno jest osiągnąć zgodę, szczególnie wtedy, jeżeli w grę wchodzą dzieci. Jednym z większych problemów jest ustanowienie opieki i tu rzeczywiście każdy prawnik ma największe pole do popisu. Zauważmy, że najważniejszym pytaniem, które w końcu zadają sobie wszystkie osoby, które przygotowują się do postępowania rozwodowego, jest to, czy rzeczywiście można rozstać się w miarę w zgodzie? Okazuje się, że tak, ale właśnie potrzebny będzie doświadczony prawnik.

Gdzie można znaleźć dobrego prawnika?

Oczywiście jednym z większych problemów szczególnie dla amatorów, którzy do tej pory nie mieli w ogóle styczności z żadnymi ustawami ani postępowaniem prawnym jest to, gdzie konkretnie szukać takich specjalistów. Gdzie najszybciej możemy znaleźć dobrego prawnika, który przeprowadzi nas w miarę suchą nogą przez cały rozwód? Oczywiście jest cała masa najróżniejszych kancelarii szczególnie w dużych miastach. Poza tym mamy przecież internet. Wystarczy tylko w wyszukiwarkę wpisać słowa kluczowe takie jak adwokat Kraków rozwód, czy rozwody Wrocław, a od razu pojawi nam się lista najlepszych kancelarii. Potem naturalnie prawnik będzie musiał omówić z nami całą strategię działania. Bardzo ważne będzie także w kolejnym kroku przeanalizowanie naszego własnego nastawienia. Powinno być jak najbardziej pozytywne i przynajmniej neutralne. Dzięki temu można obiektywniej spojrzeć na całą sytuację i w efekcie szybciej osiągnąć konsensus i kompromis. Robimy to w końcu po to, aby szybciej zakończyć całe postępowanie.

Zobacz inne

Leave a Comment