Rozbój w mieszkaniu. Napastnik tymczasowo aresztowany

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który będąc w mieszkaniu pokrzywdzonego, pobił go i okradł. Jego łupem padła karta płatnicza, którą wykorzystał 40 razy. Pokrzywdzony policjantom, których powiadomił o przestępstwie wskazał napastnika, gdyż go znał. Zatrzymany odpowie za rozbój i serię kradzieży z włamaniem za co grozić mu może nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 48-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego między innymi o rozbój i serię kradzieży z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 13 września  br.  w jednym z mieszkań  w Jeleniej Górze. Tego dnia 48-latek odwiedził pokrzywdzonego. Mężczyźni rozmawiali, oglądali telewizor, w pewnym momencie się pokłócili, w wyniku czego 48-latek uderzył pokrzywdzonego, a następnie ukradł mu kartę płatniczą. Okazało się, że skradzioną karta płatniczą zapłacił 40 razy za różne zakupy. Pokrzywdzony poniesione straty oszacował na kilka tysięcy złotych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

48-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz za rozbój i kradzieże z włamaniem grozić mu może nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 16 października br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek Prokuratora Rejonowego w Jeleniej Górze wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Źródło: Policja Jeleniogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment