Promocja książki i prelekcje w Starostwie Powiatowym

W auli Starostwa Powiatowego w Kamiennej Górze odbyła się konferencja poświęcona promocji książki „Wokół przełęczy pojednania” Szczepana Napory i Czesława Zapotocznego.

Książka wydana została przez Towarzystwo Miłośników Bolkowa przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kamiennej Górze i pozyskanymi sponsorami. Głównym jej celem jest popularyzacja dziejów i współczesności miejscowości na styku powiatów jaworskiego, kamiennogórskiego i wałbrzyskiego takich jak: Gostków, Domanów, Sady Górne, Półwsie, Wierzchosławice, Nagórnik, Pustelnik, Stare i Nowe Bogaczowice.

W programie wydarzenia znalazły się prelekcje:

  • „Hamburgerowie – Dolny Śląsk, Kamienna Góra, Świat. Naukowcy, geniusze i pionierki z rodziny fabrykantów” – Robert Główczyk
  • „Kaplica grobowa rodu von Tschirnahaus w Sadach Górnych” – Marek Janas
  • „Amerykański sen w Bolkenhain” – Małgorzata Tokarska-Mazur
W konferencji wzięli udział m.in. Starosta Kamiennogorski Jarosław Gęborys oraz Burmistrz Miasta Bolkowa Grzegorz Kucab.

Zobacz inne

One Thought to “Promocja książki i prelekcje w Starostwie Powiatowym”

  1. […] Całkiem Przyjemna w LubawceNiszczą trawnik przy parkingu dla rowerzystów w Kamiennej GórzePromocja książki i prelekcje w Starostwie PowiatowymV Marsz Niepodległości w Kamiennej GórzeSprawcy włamania zatrzymani na gorącym uczynkuWypadek w […]

Leave a Comment