Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży drzewa

Policjanta Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, będąc w czasie wolnym od służby, zainteresował dźwięk powalonego drzewa i piły spalinowej w pobliskim lesie. Postanowił skontaktować się z leśniczym, który potwierdził jego podejrzenia, że w tej zalesionej części, nikt nie posiada pozwolenia na wycinkę drzewa.

Jak się okazało mężczyzna, który ciął drewno, zorientował się, że jego czyn może być odkryty i oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjant uzyskał informację o rysopisie sprawcy i postanowił pomóc w jego poszukiwaniach. Już po kilkunastu minutach mundurowy rozpoznał podejrzanego o ten czyn 40-latka i go zatrzymał. Następnie przekazał mieszkańca powiatu kamiennogórskiego swoim kolegom z Wydziału Kryminalnego, będących w służbie, którzy wykonali czynności procesowe z mężczyzną.

Wartość strat wyniosła ponad 800 złotych. Ten czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Dodatkowo w takiej sytuacji sąd orzeka nawiązkę dla pokrzywdzonego w wysokości podwójnej wartości drzewa.

Źródło: KPP Kamienna Góra.
Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne