Policjanci zatrzymali sprawców rozboju w Lubawce

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze oraz Komisariatu Policji w Lubawce 14 listopada br. zatrzymali w bezpośrednim pościgu sprawców rozboju dokonanego na obywatelu Ukrainy. Zatrzymani sprawy przez funkcjonariuszy 16 – latek z Lubawki, oraz pozostali mężczyźni w wieku od 18 do 20 lat. Zatrzymanym grozi surowa kara do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast nieletni dodatkowo odpowie za posiadanie przy sobie środków odurzających.

Do zdarzenia doszło 14 listopada br. w godzinach popołudniowych w miejscowości Lubawka. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze otrzymał zgłoszenie o dokonanym rozboju na obywatelu Ukrainy, gdzie 5 mężczyzn doprowadzając go do stanu bezbronności z kieszeni jego odzieży dokonało zaboru telefonu komórkowego wartości kilkuset złotych oraz pieniędzy w walucie obcej w kwocie kilkuset koron czeskich.

Oficer dyżurny do obsługi zdarzenia zaangażował niezwłocznie wszystkie patrole przekazując informacje dotyczącego zdarzenia. Jeden z patroli na terenie miasta zauważył oddalającego się na ich widok mężczyznę, który został rozpoznany przez pokrzywdzonego jako jeden ze sprawców. Na wskutek natychmiastowego pościgu sprawca został ujęty, którym okazał się 16 latek z Lubawki. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ujawnili przy nim skradziony wcześniej telefon komórkowy, jak również narkotyki w ilości ponad 18 czarnorynkowych porcji handlowych. Pozostali funkcjonariusze zaangażowani w działania również dokonali zatrzymania kolejnych dwóch 18 – latków mających związek ze zdarzeniem oraz 21 – latka mieszkańców Lubawki. Nieletni sprawca czynu trafił do Policyjnej Izby Dziecka, natomiast pełnoletni do pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

Realizując dalsze czynności policjanci Komisariatu Policji w Lubawce w dniu kolejnym dokonali zatrzymania ostatniego sprawcy 28 – latka również z Lubawki. Policjanci Komisariatu z Lubawki na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego postępowania nadzorowanego przez Prokuraturę sprawcom rozboju przedstawili zarzuty do których się przyznali.

Ponadto policjanci jak również Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze z uwagi na charakter czynu i sposób jego popełnienia wystąpiła do Sądu Rejonowego w Kamiennej Górze z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu. Nieletni sprawca czynu karalnego pozostający w dyspozycji Sądu Rodzinnego również odpowie za dokonanie przestępstwa zagrożonego surowa karą oraz posiadanie środków odurzających. Niewykluczone, iż nieletni za popełnione czyny może odpowiadać jako dorosły. O dalszych losach sprawców rozboju zadecyduje sąd.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment