Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali 21 – letniego mieszkańca Kamiennej Góry podejrzewanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej mającej miejsce 08 grudnia br. na terenie jednego z dużych sklepów w Kamiennej Górze.

Do zdarzenia doszło 08 grudnia 2018 roku, gdzie do jednego ze sklepów spożywczych wszedł mężczyzna, który znajdował się w zainteresowaniu ochrony sklepu. Przemieszczał się on oraz rozglądał po terenie sklepu wykazując zainteresowanie artykułami spożywczymi. W pewnym momencie podszedł do półki z alkoholami i następnie dokonał kradzieży dwóch butelek najdroższych alkoholi i ukrył je pod kurtką. Obsługujący teren sklepu pracownik ochrony zorientował się co się dzieje. Po ominięciu kas sklepowych sprawca kradzieży został zatrzymany przez pracownika ochrony, który polecił mu wydać skradziony towar. Usiłując odebrać mu skradzione przedmioty, sprawca kradzieży sklepowej szarpał się, utrudniał wykonanie czynności odebrania skradzionego towaru, a następnie po naruszeniu nietykalności cielesnej pracownika ochrony oddalił się ze sklepu.

Policjanci Wydziału Kryminalnego na podstawie zebranego materiału w spawie, jak również swojej pracy w dniu 10 grudnia br. dokonali zatrzymania sprawcy kradzieży rozbójniczej 19 – letniego mieszkańca Kamiennej Góry. Zgromadzony materiał dowodowy przez kamiennogórskich policjantów, zachowanie zatrzymanego oraz sposób jego działania pozwolił na przedstawienie 19 – letniemu mężczyźnie zarzutów kradzieży rozbójniczej, naruszenia nietykalności cielesnej osoby publicznej, kradzieży oraz znieważenia funkcjonariusza publicznego w związku z umyślnym dzianiem i powrotem do przestępstwa za które wcześniej był już karany. Do zarzucanych mu czynów przyznał się. Za popełnienie kradzieży rozbójniczej, jako występku zagrożonego surową karą grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O karze łącznej zadecyduje sąd.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment