Policjanci z “drogówki” na służbie w Czechach

Służby policjantów czeskich na terytorium Rzeczypospolitej i policjantów polskich na terenie Czech to efekt ciągłej współpracy przygranicznych jednostek Policji Komendy Powiatowej w Kamiennej Górze i Trutnovie. Policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji z Kamiennej Góry w dniu 11 grudnia br. pracowali z policjantami po czeskiej stronie granicy.

Dwustronna wymiana doświadczeń związanych z przestępczością jest pożądana i realizowana podczas wspólnych służb na terenie obu Państw. Po stronie polskiej Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze jak również Komisariat Policji w Lubawce wystawiają policjantów na wspólne patrole. Natomiast po stronie czeskiej komenda z Trutnova. Tym razem funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji z Kamiennej Góry ze swoimi czeskimi kolegami pracowali na terenie powiatu trutnovskiego, a w szczególności w rejonach wyciągów narciarskich w miejscowościach Pec pod Śnieżką, Szpindlerowym Młynie oraz Jańskich Łaźniach.

Na terenie miasta Trutnova kamiennogórscy policjanci asystowali przy obsłudze kolizji drogowej.

Patrole i współpraca pomiędzy policją polską a czeską dotyczą przede wszystkim wzajemnego przekazywania informacji o przestępczości, które są pomocne w poszukiwaniu osób, odzyskiwaniu utraconych pojazdów oraz przedmiotów. Ciągłe rozszerzenie współpracy o łączone patrole przyczynia się w szczególności do bezpieczeństwa wzmożonego ruchu osób, przemieszczających się szczególnie teraz w okresie zimowym do naszych południowych sąsiadów.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment