Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali sprawcę szeregu kradzieży i włamań

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze 17 kwietnia br. zatrzymali 21 – letniego kamiennogórzanina jako sprawcę kradzieży i kradzieży z włamaniami. Policjanci po zgromadzeniu materiału obciążającego zatrzymanego kamiennogórzanina w sprawie kradzieży przedstawili mu szereg zarzutów.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze po otrzymanych zgłoszeniach dotyczących szeregu włamań, oraz na podstawie realizacji swoich czynności i ustaleń dokonali zatrzymania 21 – letniego mężczyzny. Jak ustalili policjanci osoba ta miała związek z dokonywanymi przestępstwami przeciwko mieniu na terenie powiatu kamiennogórskiego. Jak ustalili policjanci zatrzymany wraz z innym kompanem w okresie od marca do kwietnia 2019 roku dokonał kilku kradzieży i kradzieży z włamaniami na terenie powiatu kamiennogórskiego.

Pod koniec marca br. w centrum miasta Kamiennej Góry nocą po wybyciu szyby w jednym kiosków przedostał się do jego wnętrza, skąd dokonał zaboru papierosów oraz pieniędzy powodując łączne straty na kwotę kilkuset złotych.

Na początku kwietnia sprawca włamywał się do kaset na monety w bezdotykowych myjniach samochodowych. Wraz ze swoim znajomym nocą przemieszczał się po terenie powiatu kamiennogórskiego. Po pokonaniu zabezpieczeń kaset dokonywali zaboru monet. Kradzieży z włamaniami dokonywali kilkukrotnie w Lubawce, Krzeszowie oraz Kamiennej Górze powodując straty na kwotę kilkuset złotych.

Kolejnym włamaniem dokonanym przez 21 – latka było włamanie do jednego ze sklepów mieszczących się w centrum miasta Kamiennej Góry. Sprawca nad ranem przy wykorzystaniu dużej kostki brukowej wybił szybę w drzwiach wejściowych do sklepu. Po wejściu do jego wnętrza dokonał jego penetracji skąd zabrał papierosy rożnych marek.

Sprawcę kradzieży zapoznano ze zgromadzonym przez „kryminalnych” materiałem dowodowym w tej sprawie udowodniając mu wszystkie popełnione przestępstwa. Do wszystkich zarzucanych mu czynów przyznał się składając obszerne wyjaśnienia.

Za przestępstwo kradzieży grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież z włamaniem do lat 10. Osoba wcześniej była już karana za podobne przestępstwa.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment