Policjanci wraz ze służbami sanitarnymi kontrolują stoki w Karpaczu

Pomimo tego, że tegoroczne ferie zimowe w związku z epidemią Covid-19 są inne niż w latach ubiegłych, to w Karpaczu i w Szklarskiej Porębie nie brakuje rodziców z dziećmi, którzy korzystają z wypoczynku w górach. W związku z tym policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z pracownikami jeleniogórskiego sanepidu sprawdzali na stokach oraz w obiektach wypoczynkowych czy przestrzegane są zasady bezpieczeństwa epidemicznego.

Na stokach i w górach nie brakowało miłośników białego szaleństwa. Policjanci apelują do rodziców i opiekunów, aby przypominali dzieciom i młodzieży o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na konieczność posiadania elementów odblaskowych, które dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji ratującej życie lub zdrowie, a także przypominali o zachowaniu bezpieczeństwa podczas kontaktu z osobą „obcą” oraz o bezpiecznym spędzaniu czasu wolnego na świeżym powietrzu.

Z uwagi na stan epidemii i obowiązujące obostrzenia, takie kontrole będą realizowane przez cały sezon. Mamy nadzieję, że pomimo obowiązujących obostrzeń związanych z epidemią ferie będą bezpiecznie i spokojne.

Źródło: Policja Jeleniogórska. Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment