Nadkomisarz Mariola Karst-Węglińska została I Zastępcą

Nadkomisarz Mariola Karst-Węglińska została I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Kamiennej Górze.

Od poniedziałku, 15 kwietnia 2024 roku, Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze zyskała I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Kamiennej Górze. Pełnienie obowiązków na tym stanowisku zostało powierzone nadkomisarz Marioli Karst-Węglińskiej, która od 2005 roku pełniła służbę w kamiennogórskiej jednostce. Dziś (wtorek, 16 kwietnia) odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której policjanci oraz pracownicy policji pogratulowali awansu Naczelnik Wydziału Kryminalnego.

Dowódca uroczystości komisarz Rafał Przychocki złożył meldunek podinspektorowi Mariuszowi Rusieckiemu – Komendantowi Powiatowemu Policji w Kamiennej Górze, a zgodnie z ceremoniałem policyjnym wydarzenie uświetniła obecność pocztu sztandarowego kamiennogórskiej jednostki.

Następnie lektor odczytał wyciąg z rozkazu personalnego Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu oraz przebieg służby nadkomisarz Marioli Karst-Węglińskiej.

Swoją służbę nadkomisarz Mariola Karst-Węglińska rozpoczęła w 2005 roku i kolejne trzy lata szlifowała swoje umiejętności w Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. Następnie w roku 2008 dołączyła do Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, gdzie pełniła służbę w Zespole do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Najpierw jako referent, a później z biegiem czasu, nabierając doświadczenia, zostając detektywem i specjalistą w tym zespole. W 2019 roku została Zastępcą Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, a na początku 2022 roku Naczelnikiem tego Wydziału. Nadkomisarz Mariola Karst-Węglińska 25 maja 2023 roku została odznaczona Brązową Odznaką Zasłużony Policjant.

Po odczytaniu rozkazu głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Kamiennej Górze podinspektor Mariusz Rusiecki, który pogratulował swojej zastępczyni awansu i życzył powodzenia na nowym stanowisku.

Następnie I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kamiennej Górze nadkomisarz Mariola Karst-Węglińska podziękowała za zaufanie, a także wyraziła nadzieję, na współpracę z wszystkimi funkcjonariuszami oraz pracownikami policji na najwyższym poziomie. Jednocześnie wskazała, że dla niej w służbie liczy się oddanie oraz zaangażowanie w wykonywane obowiązki.

Źródło: KPP Kamienna Góra.
Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne