Motocyklista w mieście jechał z prędkością 132 km na godzinę. Stracił prawo jazdy

Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali 57-letniego motocyklistę, który w mieście pędził z prędkością 132 km na godzinę. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Przekroczył on prędkość o 82 km. Dodatkowo został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 57-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego, który stracił prawo jazdy na trzy miesiące za jazdę z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

4 sierpnia br. policjanci pełniąc służbę na Alei Solidarności w Jeleniej Górze około godziny 10.21  zauważyli motocyklistę jadącego w kierunku Wrocławia z dużą prędkością.  Miernik prędkości wskazał, że kierowca na ograniczeniu prędkości do 50 km na godzinę miał 132 km, a na 80 km miernik wskazał prędkość 146 km na godzinę. Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Okazał się nim 57-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Przekroczył prędkość o 82 km na 50 i 66 na 80.

W związku obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy na trzy miesiące, ukarali go mandatem w wysokości  500 zł oraz otrzymał on  10 punktów karnych. Mężczyzna wracał ze zlotu motocykli, który odbył się w Karpaczu i spieszył się w odwiedziny do rodziny.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i zdjęcie „nogi z gazu”. Od początku roku jeleniogórscy policjanci zatrzymali blisko 500 kierujących, którzy stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości o co najmniej 50 km na godzinę w terenie zabudowanym.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

One Thought to “Motocyklista w mieście jechał z prędkością 132 km na godzinę. Stracił prawo jazdy”

  1. robert

    no cóż pozwalacie sobie prawko zabierać i ciśnienie nie wiem gdzie…zwolnijcie i sobie Yanosika włączcie

Leave a Comment