Kamiennogórzanin nominowany do Fryderyków

Miło nam poinformować, że Frank Leen, urodzony i wychowany w Kamiennej Górze jako Tobiasz Fryzowicz, został nominowany do Fryderyków 2024. Tobiasz Fryzowicz (pseudonim artystyczny Frank Leen) został nominowany aż w dwóch kategoriach: Fonograficzny debiut roku oraz Producent/Producentka/Team Producencki Roku

Laureatów poznamy już w piątek, 22 marca podczas uroczystej gali.

Przypominamy, że Frank Leen to młody artysta, który tworzy muzykę alternatywną, doskonale odnajduje się w różnych gatunkach jak hip-hop, pop czy muzyka elektroniczna. Najbardziej znane utwory Franka Leena to m.in. „Bombonierki”, „Bull„ czy nagrany ze Szczylem cover Jeden Osiem L „Jak Zapomnieć”.

Artysta gościł z koncertem w kamiennogórskim Centrum Kultury podczas podsumowania Artystycznego Projektu Fotograficznego „Kamiennogórzanki’22“. Reportaż fotograficzny z koncertu dostępny na naszym portalu tutaj.

Fryderyki to najważniejsze narody muzyczne przyznawane od 1995 roku przez Akademię Fonograficzną, czyli powołane przez Związek Producentów Audio Video jury, w skład którego wchodzi niemal 800 artystów, twórców, producentów, dziennikarzy i reprezentantów branży fonograficznej.

Share

Zobacz inne