Spotkanie autorskie z Martą Knopik

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamiennej Górze miało miejsce dziś (czwartek, 22 lutego) niezwykłe wydarzenie. Gościem specjalnym była Marta Knopik, urodzona w 1978 roku w Kamiennej Górze utalentowana i uznana pisarka, która z pasją dzieliła się ze słuchaczami swoją twórczością. 

Marta Knopik to prawdziwa fanka literatury, która stała się dla niej sposobem na życie. Jest autorką bestsellerowej trylogii “Opowieści z Czarnego Miasta” i poruszającej powieści psychologicznej “Pani K.”.

“Czarne Miasto” to debiut literacki pisarki. Opowiada w nim o losach pewnej śląskiej rodziny. Główną bohaterką jest Wanda, która mieszka samotnie w ogromnym, pełnym mebli i wspomnień mieszkaniu. Jej mąż Zdzisiek zginął w Roku Zaćmienia, kiedy to zapadały się kolejne podziemne chodniki, a ludzie szukali schronienia w budowanych naprędce tunelach. W umierającym mieście, wśród duchów przeszłości, zaczyna toczyć się codzienne życie. Wanda nadal nie otrząsnęła się z żałoby, a jej córki, zwane siostrami Bebe, wyemigrowały do Białego Miasta.

“Pani K.” to powieść – zagadka, której fabuła chodziła po głowie autorce od dawna, a która ostatecznie skrystalizowała się podczas lockdownu, co zresztą jest z założenia mocno widoczne, gdyż państwo K., tak jak i reszta mieszkańców bloku, nie opuszczają swojego lokum. Oboje pracują zdalnie, a otoczenie wokół nich jest nieprzyjazną, betonową pustynią. Mieszkają w wieżowcu na ostatnim piętrze.

Autorka prowadzi warsztaty z twórczego pisania i nagrywa podcast o literaturze. Jest też miłośniczką sztuki, nauczycielką teatru i edukatorką. Tworzy scenariusze zajęć dla Teatroteki Szkolnej, projektu Instytutu Teatralnego w Warszawie. W swoich książkach łączy elementy rzeczywistości i fantazji, tworząc oryginalny styl tzw. realizmu magicznego.

Zachęcamy do zapoznania się z twórczością Marty Knopik, której książki czekają na was w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Możecie je również czytać i słuchać w formie cyfrowej za pomocą aplikacji LEGIMI. Czytelnicy MBP w Kamiennej Górze mogą skorzystać z bezpłatnych kodów do aplikacji. Nie przegapcie okazji, by zanurzyć się w magicznym świecie powieści autorki.

Share

Zobacz inne