Kamiennogórska seniorka przekazała oszustowi 40 tysięcy złotych

We wtorek, 16 kwietnia 2024 roku, do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zgłosiła się córka wraz ze swoją 83-letnią mamą. Niestety w tym dniu do seniorki, na telefon stacjonarny, zadzwonił mężczyzna podający się za adwokata. Poinformował kobietę, że jej wnuczka z chłopakiem miała wypadek i konieczne jest przekazanie mu pieniędzy, aby nie trafili do więzienia. W trakcie rozmowy, aby uwiarygodnić historię w tle słychać było przeraźliwe krzyki. Ten zabieg był wykonany po to, aby rozproszyć uwagę seniorki i wymóc podjęcie szybkiej decyzji. Dodatkowo kobieta, do oddania gotówki, była przekonywana przez rzekomą córkę. Niestety seniorka, chcąc pomóc swoim bliskim, przekazała nieznanemu mężczyźnie 40 tysięcy złotych. Dopiero kiedy skontaktowała się ze swoją prawdziwą córką, zorientowała się, że została oszukana.

Apelujemy, aby porozmawiać ze swoimi rodzicami oraz dziadkami. Uczulcie swoich bliskich na metody, które wykorzystują oszuści. Pozostawcie w widocznym miejscu swój numer telefonu, tak aby senior mógł w każdej chwili do Was zadzwonić i sprawdzić prawdziwość informacji. Dobrym pomysłem jest także ustalenie hasła, które będziecie znali tylko Wy i Wasi bliscy. Dzięki czemu może nastąpić szybka weryfikacja rozmówcy.

Pamiętajcie również o tym, że bez względu na to, co mówi rozmówca – policjanci, adwokaci, prokuratorzy i inni funkcjonariusze – nigdy nie będą żądali przekazania żadnej gotówki!

Źródło: KPP Kamienna Góra.
Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne