Dwie Panie minister w Kamiennej Górze

W dniu 8 lipca 2019 roku minister Bożena Borys-Szopa wspólnie z wiceminister Marzeną Machałek, wicewojewodą Kamilem Zielińskim i samorządowcami uczestniczyli w spotkaniach roboczych w Kamiennej Górze i okolicach.

Przypominamy, że Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bożena Borys-Szopa zastąpiła na stanowisku Elżbietę Rafalską, która uzyskała mandat do Parlamentu Europejskiego.

Wizytę rozpoczęło spotkanie w Domu Pomocy Społecznej w Janowicach Wielkich oraz w Urzędzie Miejskim w Kowarach, gdzie spotkano się z mamą, która jako pierwsza w Polsce otrzymała świadczenie z programu „Rodzina 500+”, na nowych zasadach.

Do pierwszej wypłaty minister odniosła się już 1 lipca br. na Twitterze.

Mamy zwycięzcę! Gmina Kowary wypłaciła już pierwsze pieniądze w ramach programu #Rodzina500plus w nowej odsłonie. Zgodnie z zapowiedzią z wielką przyjemnością odwiedzę gminę. Gratuluję!

Bożena Borys-Szopa

Następnie delegacja odwiedziła Dom Pomocy Społecznej w Szarocinie, którą oficjalnie przywitał starosta Jarosław Gęborys wspólnie z dyrektorem DPS-u Stanisławem Dłużakiem. Po wspólnym obiedzie delegacja udała się do Powiatowego Ośrodka Wsparcia-Środowiskowy Dom Samopomocy w Kamiennej Górze.

Wizytę w naszym regionie zakończyła konferencja prasowa na kamiennogórskim rynku, w której uczestniczyli również samorządowcy i rodziny korzystające z Programu „Rodzina 500+”.
Minister poinformowała, że wnioski o wypłatę świadczenia na nowych zasadach złożyło już ponad 1,7 mln rodzin.

Zmiany w nowej odsłonie programu dotyczą m.in. zniesienia kryterium dochodowego i możliwość pobierania świadczenia na każde dziecko, które nie ukończyło 18. roku życia, wydłużenia czasu na złożenie wniosku oraz nowych sposobach jego składania. Szczegółowe informacje o Programie „Rodzina 500+” można uzyskać na oficjalnej stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Zapraszamy do naszej relacji z Szarocina i Kamiennej Góry.

Share

Zobacz inne

4 Thoughts to “Dwie Panie minister w Kamiennej Górze”

  1. […] relacja z wizyty dostępna tutaj.Zapraszamy również do poniższej relacji […]

Leave a Comment