Derby Manchesteru – zapowiedź

Derby to prawdziwe święto kibiców oraz dawka niezapomnianych emocji sportowych. Już niebawem, okazję do celebrowania będą mieli angielscy kibice, a wszystko za sprawą starcia Manchesteru City oraz Manchesteru United. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 3 marca na Etihad Stadium i z pewnością przyniesie powód do wielu uniesień. Jednak, aby zrozumieć prawdziwy aspekt rywalizacji obu zespołów, należy przybliżyć tło dotychczasowej rywalizacji. Zapraszamy do lektury!

Współzawodnictwo z tradycją

Walka o sportową dominację w obszarze jednego miasta zawsze wyzwalała wśród kibiców szczególne podniecenie – tak jest również w tym przypadku. Niewiele osób wie, że początki obrazowanej rywalizacji sięgają niemal 150 lat wstecz! 

To bowiem w listopadzie 1881 roku drużyny, chociaż pod innymi nazwami, starły się po raz pierwszy. Mecz miał wówczas status nieoficjalny i zakończył się wygraną Newton Heath, czyli właśnie dzisiejszego Manchesteru United. W taki sposób legendarny już dzisiaj sportowy zatarg rozpoczął swój bieg. Jakie były rezultaty na przestrzeni mijających sezonów?

Jakie są statystyki dotyczące derb Manchesteru?

Takie podsumowanie dotychczasowych rezultatów będzie szczególnie praktyczne i wartościowe dla wszystkich graczy, którzy planują wykorzystać superbet kod promocyjny. Zatem, kto dominował w historii piłkarskich spotkań?

Zbliżające się spotkanie będzie już 192. okazją obu drużyn dla pokazania swej wyższości nad rywalem. Do tego momentu to właśnie Manchester United zanotował więcej zwycięstw, ale przedstawiona wysokość wcale nie zapewnia tutaj sporej przewagi.

Wobec 191 meczów, Manchester United triumfował zatem podczas 78 spotkań, a Manchester City odniósł 60 wygranych. W konsekwencji, podczas 53 konfrontacji wyłonienie zwycięzcy było niemożliwe. Co ważne, zademonstrowane powyżej statystyki mogą być bardzo złudne w kontekście zbliżającego się zjazdu oraz wytypowania finalnego triumfatora. Aby to wytłumaczyć, należy zapoznać się z aktualnymi danymi tabeli.

Derby Manchesteru – analiza sytuacji

Wcześniejszy akapit przedstawia pewną przewagę Manchesteru United z perspektywy wzajemnej rywalizacji. Taki ogląd sytuacji nie musi jednak oznaczać pierwszeństwa Manchesteru United podczas kolejnego spotkania – wręcz przeciwnie.

Spoglądając na osiągnięcia obu drużyn, to właśnie Manchester City prezentuje się tutaj znacznie lepiej. Drużyna zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli, posiadając dwa punkty straty do lidera. Dodatkowo, Manchester City odniósł 4 wygrane i tylko 1 remis podczas ostatnich 5 spotkań.

Warto podkreślić, że identyczny bilans pod względem ostatnich starć posiada Manchester United, jednak

punktacja jest już zdecydowanie gorsza. Drużyna piastuje 6. lokatę, tracąc 12 punktów do Manchesteru City. Czerwone Diabły posiadają także o 3 zwycięstwa mniej i odniosły 6 porażek więcej od swego wieloletniego oponenta.

Pomimo pozytywnego dla Manchesteru United zestawienia uprzednich rywalizacji w trakcie derb, przegląd bieżących wyników pokazuje, że to Manchester City jest tutaj faworytem. Kto zwycięży? O tym dowiemy się już 3 marca!

Share

Zobacz inne