W dniu 26 października 2019 roku pasjonaci tajemnic militarnych i mieszkańcy naszego regionu mogą skorzystać z rajdu, podczas którego będzie można zobaczyć pozostałości po tajnej fabryce broni, domniemane wejścia do podziemi kompleksu oraz poznać wiele relacji, których tezy do dzisiaj są zagadką. O tajemnicach Antonówki opowiedzą: Maciej Regewicz i Krzysztof Wojtas.
Ilość miejsc ograniczona – obowiązuje rezerwacja miejsc pod nr tel. 530 387 696 lub mailowo kontakt@sudety.pro.
Antonówka i jej pobliskie tereny od wielu lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem badaczy historii, dziennikarzy, poszukiwaczy skarbów oraz pasjonatów tajemnic II wojny światowej. Wiele publikacji historycznych, krajoznawczych i turystycznych stara się wyjaśnić działalność, którą naziści, a następnie czerwonoarmiści, prowadzili na terenie tajnego kompleksu nieopodal Kamiennej Góry. Niestety, żadna z nich nie wyczerpuje wystarczająco tematu, gdyż wszelka dokumentacja na temat ulokowanych w Antonówce obiektów, przepadła w niewyjaśnionych okolicznościach. Wiadomo, że na terenie Antonówki w okresie drugiej wojny światowej produkowano broń na potrzeby wojska III Rzeszy.
Przypominamy, że budowana ścieżka rowerowa będzie biegła przez las w Antonówce na odcinku 1300 metrów. Z chwilą udostępnienia ścieżki teren ten będzie bardziej dostępny dla mieszkańców regionu oraz turystów. Ruski Las wciąż kryje wiele tajemnic militarnych. Wszelka dostępna wiedza, która została opisana w dotychczasowych publikacjach, nie wyjaśnia wielu fundamentalnych kwestii, związanych z kompleksem. Niemal pewne jest, że ogromna fabryka broni oprócz prawie siedemdziesięciu obiektów nadziemnych, posiadała także podziemia, w których powstały m.in. magazyny, gdzie składowano wyprodukowaną broń. Według relacji mieszkańców okolicy niektóre podziemne przestrzenie Antonówki miały nawet trzy poziomy, które zostały zalane wodą przez wycofujące się z Antonówki wojska niemieckie, oraz że podziemia te ciągną się do samej Kamiennej Góry.
Specjalnie przygotowana trasa po lasach Antonówki, pozwoli zobaczyć najciekawsze pozostałości po nieistniejącej fabryce broni. W trakcie trasy osoba prowadząca historyczny rajd, opowie o poznanej dotąd historii kompleksu, przekaże najciekawsze relacje oraz przekazy do których dotąd udało się dotrzeć – a wszystko to w kontekście ściśle tajnych działań prowadzonych przez nazistów na Dolnym Śląsku.
Przygotowywana oferta w swoim zakresie obejmie zwiedzanie Antonówki w grupach wraz z przewodnikiem. Trasa obejmie wyłącznie leśne drogi i będzie zaplanowana w taki sposób, aby uczestnicy mieli okazję zobaczyć jak największą ilość pozostałości fabryki, prawdopodobnych wejść do podziemi oraz innych, interesujących miejsc, związanych z tajemniczą przeszłością tego terenu.
[…] Antonówka – Podziemia, które nie istnieją Komunikaty […]