Alternatywna szkoła podstawowa w Kamiennej Górze

Alternatywna szkoła podstawowa w Kamiennej Górze?
TAK! Rodzicu dziecka, które rozpoczyna naukę w klasie I i II szkoły podstawowej ZATRZYMAJ SIĘ na chwilę i przeczytaj.

Jesteśmy niesystemową, autorską placówką edukacyjną, która powstała z troski o najlepszą edukację naszych dzieci! Działamy na zasadzie szkoły niesystemowej, dzieci uczęszczają do nas na lekcje tak jak w „normalnej” szkole publicznej od 8.00 do ok. 13.00. W tym czasie pod opieką nauczyciela realizują obowiązek szkolny (podstawę programową). To co nas wyróżnia to podejście do ucznia i sposobu edukacji.

Działamy na modelu fińskim, czyli najlepszym na świecie modelu edukacyjnym. Fińscy uczniowie wiodą prym wśród swoich rówieśników w międzynarodowych badaniach PISA zajmując od lat pierwsze miejsca w tym rankingu. A przy tym poświęcają na naukę najmniej czasu w porównaniu do rówieśników z innych krajów!

Jak to możliwe?

Finowie przeprowadzili reformę edukacji, ale nie w kilka miesięcy, ale zajęło im to wiele lat. Odchudzili podstawę programową, nie spędzają wielu godzin ucząc się teorii. W zamian stawiają na PRAKTYKĘ. Fińscy uczniowie nie piszą co chwilę testów, sprawdzianów i kartkówek, nikt ich również nie ocenia na każdym kroku. Dzięki temu nauczyciel może skupić się na EDUKACJI a uczeń na tym, co będzie mu potrzebne w dorosłym życiu.

Rodzicu zadaj sobie pytanie:

  • Czy zależy Ci aby Twoje dziecko było przygotowane do dorosłego życia?
  • Czy chcesz, żeby Twoje dziecko uczyło się kompetencji najważniejszych we współczesnym świecie: wyszukiwania i przetwarzania informacji, zarządzania finansami, nowoczesnych technologii, zarządzania sobą w czasie, organizacji, odporności na stres, umiejętności regeneracji i relaksu, kreatywności, wielojęzyczności, tolerancji i szacunku, współpracy, odpowiedzialności, logicznego myślenia?
  • Czy stawiasz na uczenie się praktycznych umiejętności? Jak choćby szycie, gotowanie, utrzymywanie porządku, robienie rozsądnych zakupów, planowanie swoich działań czy załatwienie prostej sprawy w urzędzie?

Jeżeli TAK to jesteśmy odpowiedzią na Twoje potrzeby oraz wizję Twojego dziecka o szkole marzeń.

W LEO, oprócz realizacji podstawy programowej polskiego systemu nauczania, uczymy dzieci z zastosowaniem wartości oraz metod fińskiego systemu edukacji. Stosujemy (dopasowane do naszych polskich warunków) fińskie podejście do nauczania.

Zobacz naszą stronę internetową
Odwiedź nas i polub na Facebooku

Przyjdź na najbliższe spotkanie z zainteresowanymi rodzicami.
Spotkanie odbędzie się 4.08.2020 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Leonardo School przy ul. Broniewskiego 26 w Kamiennej Górze.
Podczas spotkania dowiesz się:

  • na jakiej zasadzie działa nasza szkoła,
  • opowiemy Ci o naszej misji i wizji,
  • zobaczysz jak będzie wyglądał nasz dzień,
  • zobaczysz nasze sale, w których będziemy prowadzić zajęcia,
  • odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania,
  • pokażemy jak monitorujemy przyrost wiedzy naszych uczniów – i wcale nie trzeba do tego kartkówek 😉
  • poczęstujemy Cię pyszną kawą i ciastkiem.

Prosimy o wcześniejszy kontakt i potwierdzenie przybycia pod nr tel: 571 784 958 (wystarczy SMS) lub zaznaczenie opcji “wezmę udział” w naszym wydarzeniu na FB.

Jeżeli nie pasuje Ci termin, spotkania odbędą się również: 7.08. oraz 14.08. o godz. 18.00.

Zapisy prowadzimy do 17 sierpnia 2020 roku!

Share

Zobacz inne

Leave a Comment