Ostrzeżenie meteorologiczne – Burze

Ostrzeżenie meteorologiczne: powiat kamiennogórski. Burze stopień: 1 prawdopodobieństwo: 90% Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm, porywy wiatru do 85 km/h oraz lokalnie grad. Od: 2024-05-05 12:00 Do: 2024-05-05 21:00 Źródło: IMGW-PIB AKTUALIZACJA Przebieg: Nad obszarem utworzyły się burze, które powoli przemieszczają się w kierunku północno-wschodnim. Burzom towarzyszyć będą przejściowo silne opady deszczu (obecnie do 5 mm/10 min, ale w najbliższym czasie możliwość wzrostu tego natężenia). Możliwy będzie też grad do około 2 cm oraz wiatr do około 80 km/h.…

Pokaż więcej

Modernizacja ul. Sądeckiej w Chełmsku Śląskim

Powiat Kamiennogórski prowadzi przebudowę i modernizację drogi powiatowej nr 3385D – ul. Sądecka w Chełmsku Śląskim (gm. Lubawka). Prezentujemy obecny stan prac remontowych. Przypominamy, że zadanie obejmuje odcinek o długości 1,76 km. Wartość zadania wynosi 5 470 005 zł. Prace potrwają do grudnia br. Na majówkę ulica została udostępnioną dla ruchu, jednak w dni robocze w godz. 8-16 droga jest zamknięta na odcinku od Rynku do ul. Podhalańskiej. Jest to pierwszy etap prac. Objazd został wyznaczony przez Krzeszów-Gorzeszów-Kochanów. Inne inwestycje prowadzone w regionie prezentujemy tutaj.

Pokaż więcej

Łoś na Ziemii Kamiennogórskiej

W pobliżu Krzeszowa (gm. Kamienna Góra) zauważono łosia. Wydaje się, że to samo stworzenie zostało wcześniej dostrzeżone w rejonie Ząbkowic Śląskich, o czym informowali użytkownicy mediów społecznościowych. Kierowcy powinni zachować szczególna ostrożność. Łosie na drogach mogą stanowić szczególnie duże zagrożenie. Kolizja z tym masywnym zwierzęciem może być niezwykle niebezpieczna dla kierującego pojazdem.

Pokaż więcej