Wpadł z uprawą konopi i ostrą amunicją

Policjanci z Komisariatu Policji w Marciszowie w jednym z mieszkań na terenie Marciszowa ujawnili uprawę marihuany i kilka sztuk ostrej amunicji, na której posiadanie 32 – latek nie posiadał zezwolenia.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Marciszowie udzielając asysty pracownikowi socjalnemu z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w jednym z mieszkań na terenie Marciszowa ujawnili u 32 – letniego mężczyzny 4 krzaki konopi indyjskiej. W trakcie dalszych czynności policjanci znaleźli również 3 sztuki ostrej amunicji, na którą mieszkaniec Marciszowa nie posiadał zezwolenia.

Mężczyzna tłumaczył, że znalazł naboje przypadkowo i nie sądził, że ich posiadanie jest zabronione, natomiast ziarna marihuany zamówił w internecie i posadził w doniczce z ciekawości. Funkcjonariusze w związku z powyższym zatrzymali 32 – latka w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Po wykonanych czynnościach z jego udziałem, mężczyzna został zwolniony. O jego karze zadecyduje teraz sąd.

W Polsce karalna jest uprawa, jak też zbiór konopi indyjskich. Karalne jest również ich wytwarzanie. Za wszystkie te czyny grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto, kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Źródło: KPP Kamienna Góra
mł. asp. Paulina Basta

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Zobacz inne

Leave a Comment