Ważą się losy kamiennogórskiego oddziału WORD

Aktualizacja 15 lipca br.

– Umowa z jeleniogórskim Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego zostanie przedłużona. Nic się nie zmienia. Kamiennogórzanie nadal będą mogli zdać egzamin w naszym mieście – poinformował burmistrz Janusz Chodasewicz.


Oryginalna informacja

Ważą się losy kamiennogórskiego oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, znajdującego się przy ul. Jeleniogórskiej 7. Informujemy, że z końcem sierpnia br. kończy się umowa najmu placu manewrowego, podpisana z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze. Nie podjęto jeszcze decyzji dotyczącej przedłużenia umowy. Osoby związane z ośrodkiem poinformowały, że nieprzedłużenie umowy wiąże się z przeniesieniem działalności ośrodka w inne miejsce w Kamiennej Górze. Obecne warunki umowy są korzystne finansowo, co pozwala zbilansować koszty funkcjonowania oddziału. Wznowienie działalności oddziału na nowej lokalizacji może nie gwarantować jego utrzymania.

Obecnie trwają rozmowy pomiędzy Urzędem Miasta Kamienna Góra a WORD-em dotyczące ewentualnej zmiany lokalizacji placu manewrowego w Kamiennej Górze. W dniu 15 lipca zaplanowano spotkanie burmistrza Janusza Chodasewicza z dyrektorem WORD w Jeleniej Górze Wojciechem Leszczykiem.

– Umowa dzierżawy dotycząca placu przy ul. Jeleniogórskiej 7 będzie musiała zostać przedłużona nawet po podjęciu decyzji o zmianie lokalizacji oddziału, aby można było przygotować plac manewrowy w nowym miejscu. Oddział Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kamiennej Górze na pewno nie zostanie zlikwidowany – mówi rzecznik UM w Kamiennej Górze Rafał Święcki.

Przypominamy, że WORD w Kamiennej Górze został uruchomiony 1 czerwca 2017 roku. Reportaż z otwarcia dostępny tutaj.

Zobacz inne

Leave a Comment