Tymczasowy areszt dla 24-latka, który posiadał w mieszkaniu ponad 7 tysięcy porcji amfetaminy

Środki psychotropowe w postaci amfetaminy, z których można było wykonać ponad 7 tysięcy porcji handlowych narkotyków ujawnili i zabezpieczyli w miniony wtorek w jednym z wałbrzyskich mieszkań policjanci kryminalni Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Funkcjonariusze realizując informację własną zatrzymali do tej sprawy 24-letniego mieszkańca naszego miasta i w toku wykonanych czynności udowodnili mu także handel środkami psychotropowymi. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Policjanci kryminalni wykorzystując informacje operacyjne ustalili, że młody wałbrzyszanin w swoim mieszkaniu przy ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu przechowuje narkotyki w postaci amfetaminy. Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli woreczek, w którym znajdowały się środki psychotropowe, z których można było wykonać łącznie ponad 7 tysięcy porcji handlowych tych narkotyków. Zabezpieczyli również wagę elektroniczną do porcjowania amfetaminy, a także pieniądze w kwocie blisko 2,5 tysiąca złotych mogące pochodzić z procederu przestępczego. W trakcie dalszych czynności z zatrzymanym policjanci kryminalni wraz z funkcjonariuszami pionu dochodzeniowo-śledczego udowodnili 24-latkowi także wielokrotny handel środkami psychotropowymi.

Podejrzany stanie teraz przed sądem. Za posiadanie znaczniej ilości amfetaminy wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz handel nią grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Sąd na podstawie zebranego w tej sprawie przez policjantów materiału dowodowego zastosował w stosunku do 24-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply