Komendant Komisariatu Policji w Lubawce odznaczony podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji

Święto Policji, to data szczególna dla funkcjonariuszy. To czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań dla policjantów i pracowników Policji, ale też i tych, z którymi, na co dzień współpracują. Podczas uroczystości dolnośląskich obchodów 100 rocznicy powołania Policji Państwowej nie zabrakło kamiennogórskiego akcentu.

Uroczystości dolnośląskich obchodów Święta Policji, w których udział wzięli Minister spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, odbyły się na pl. Wolności we Wrocławiu. Patronat nad Wojewódzkimi Obchodami Święta Policji objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Funkcjonariusz naszej jednostki, tj. Komendant Komisariatu Policji w Lubawce asp.szt. Ryszard Chodkowski z rąk Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji – Elżbiety Witek oraz Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka odebrał srebrny medal za wieloletnią służbę.

W trakcie wczorajszych obchodów Święta Policji od godz. 10.00 odbył się festyn podczas, którego było mnóstwo atrakcji dla dorosłych i dzieci – m. in. występy orkiestry dolnośląskiej Policji, prezentacja sprzętu Policji i innych służb, w tym sprzętu oraz pojazdów służbowych i specjalistycznych (m.in. bus profilaktyczny), sprzętu ratowniczego oraz symulatora jazdy. Policjantów, w dniu ich święta, wspierali na festynie również funkcjonariusze Straży Pożarnej, Żandarmerii Wojskowej, Inspekcji Transportu Drogowego i ratownicy WOPR.

Stoiska profilaktyczne przedstawiło wiele Komend Powiatowych Policji z całego garnizonu, m.in. Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze. Na stoisku tym można było zapoznać się z atrakcjami danego regionu, obejrzeć broszurki promocyjne. Najmłodsi mogli wziąć udział w konkursach z zakresu ruchu drogowego, grach i zabawach poświęconych bezpieczeństwu.

Każdy, kto był zainteresowany służbą w Policji, mógł na stoisku doboru uzyskać wszelkie informacje dotyczące wymagań i postępowań kwalifikacyjnych. Natomiast na stoiskach profilaktycznym, można było uzyskać sporą garść informacji z zakresu profilaktyki uzależnień.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment