Spotkanie z aktorem Jackiem Plutą w ZSZiO

W dniu 27 września 2019 roku w auli Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbyło się spotkanie z aktorem Jackiem Plutą.

Przypominamy, że Jacek Pluta jest absolwentem Technikum Mechanicznego w Kamiennej Górze (1993) i wrocławskiej filii wydziału aktorskiego PWST w Krakowie (1998). Aktor teatralny, telewizyjny, głosowy i filmowy. Urodził się w 1973 roku w Kamiennej Górze. W teatrze zadebiutował w 1996 roku w spektaklu Romulus Wielki Friedricha Dürrenmatta w reżyserii Krzesisławy Dubielównej i Andrzeja Hrydziewicza, wcielając się w rolę Emiliana.

Duży talent dramatyczny aktora można było podziwiać w filmie fabularnym „Lincz”, gdzie zagrał policjanta dochodzeniowego.

Współpracował z teatrami: Syrena w Warszawie, Nowym w Zabrzu, Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu oraz z Wrocławskim Teatrem Współczesnym im. Edmunda Wiercińskiego.

W roku 2019 można było go zobaczyć w obsadzie aktorskiej seriali fabularnych: „Leśniczówka”, „Ojciec Mateusz”, „Ślad”, „W rytmie Serca” czy „Korona królów”.

Doskonale sprawdza się również w dubbingu, gdzie użyczył głosu w grach komputerowych „ Sniper: Ghost Warrior 3”, „Need for Speed: Payback” – Marcus Weir czy „Star Wars: Battlefront II”.

W spotkaniu udział wzięła licznie zgromadzona młodzież szkoły, która wysłuchała m.in. wspomnień aktora i opowieści o kulisach pracy na planie.

Zobacz inne

Leave a Comment